Punct «ՀԱՅԷԿՈՆՈՄԲԱՆԿ» ԲԲԸ-ն առաջարկում է օգտվել փաստաթղթային ինկասոյի ծառայությունից
Punct Փաստաթղթային ինկասոն հաշվարկների ձև է, որով գնորդը (Ներմուծողը) ստանում է ապրանքի տնօրինման իրավունք առաքման փաստաթղթերի հետ կից ներկայացված նամակում նշված ժամկետում` վճարման դիմաց, կամ գնորդի (Ներմուծողի) անունով թողարկված մուրհակի ակցեպտավորման դիմաց:
ա/ Փաստաթղթերի տրամադրում  վճարի, կամ ակցեպտի դիմաց 0.2% min 25 000 դրամ, max 60 000 դրամ
բ/ Փաստաթղթային ինկասոյի ընդունում և ուղարկում 0.2% min 25 000 դրամ, max 150 000 դրամ
Ինկասոյի հանձնարարականի պայմանների փոփոխում, ներառյալ չեղյալ համարումը 15 000 դրամ
Ինկասոյի վճարում 0.2% min 11000 դրամ, max 50 000 դրամ
Լրացուցիչ գանձվում են նաև թղթակից բանկերի կողմից գանձվող միջնորդավճարները և փոստային ծախսերը:
Երաշխիքի գումարը` 5 000 000 ՀՀ դրամը (կամ համարժեք արտարժույթ) գերազանցելու դեպքում, գանձվող կոմիսիոն վճարի հաշվարկի օրինակ (օրինակում երաշխիքը տրամադրվել է 101 օրով)` 25 000 դրամ * 12/365*101 = 83 013,6 ՀՀ դրամ։
Ինկասոն հնարավորություն է տալիս Արտահանողին Բանկ ներկայացված փաստաթղթերի դիմաց Ներմուծողից ստանալ ապրանքի գումարը:
Ինկասոյի դեպքում Բանկը կատարում է միջնորդի դեր. ներմուծողի կողմից ի օգուտ Արտահանողի վճարում կատարելու կամ ակցեպտավորելու պարագայում Ներմուծողին է տրամադրում նախատեսված փաստաթղթերը:
Բանկը կարող է նաև իրականացնել փաստաթղթային ինկասոյի ուղարկում, որի պարագայում Արտահանողը համապատասխան փաստաթղթերը ներկայացնում է Բանկին, որն ընդունում է և ուղարկում ի օգուտ Շահառուի:
Բանկը կարող է սպասարկել ցանկացած արժույթով փաստաթղթային ինկասո, չկան գումարի նվազագույն և առավելագույն սահմանափակումներ:
Գործարքի իրականացման ժամանակ գանձվող միջնորդավճարները՝ ներառյալ միջնորդ բանկերի, Բանկի կողմից գանձվում են ՀՀ դրամով՝ հաշվարկված տվյալ օրվա ՀՀ ԿԲ կողմից սահմաված արտարժույթի փոխարժեքով:
Ծառայությունը մատուցվում է Բանկի բոլոր մասնաճյուղերում, բացառությամբ՝ §ՌՈՍԻԱ-1¦, §ԱՐԱՐԱՏՅԱՆ¦, §ՆԱԻՐԻ ԲԿ¦ մասնաճյուղերի:
Ելնելով տարաբնույթ հանգամանքներից կարող են պահանջվել լրացուցիչ փաստաթղթեր և տեղեկատվություն:
Դուք իրավունք ունեք հաղորդակցվել ֆինանսական կազմակերպության հետ ձեր նախընտրած եղանակով՝ փոստային կապի միջոցով կամ էլեկտրոնային եղանակով: էլեկտրոնային եղանակով տեղեկատվության ստացումը ամենահարմարավետն է: Այն հասանելի է 24/7 ռեժիմով, զերծ է թղթային տեղեկատվության կորստի ռիսկից եվ ապահովում է գաղտնիություն:

Punct “ARMECONOMBANK” OJSC offers to use the service of documentary incasso
Punct Documentary incasso is a form of calculations, by which the buyer (Importer) receives a right of ownership of product within the period indicated in the letter attached to the shipping documents, in return for payment, or in return for acceptance of a promissory note issued in the name of the buyer (Importer).
a/ Provision of documents against the payment or accept
0.2% min AMD 25 000, max AMD 60 000
b/ Accepting and sending documentary collection
0.2% min AMD 25 000 , max AMD 150 000
Amendments of the terms of the collection order, including  cancelation
AMD 15 000
Payment of collection
0.2% min AMD 11000, max AMD 50 000
Commission fees charged by correspondent banks and postage are also charged additionally.
In case the amount of the guarantee exceeds 5,000,000 AMD (or equivalent foreign currency), an example of the calculation of the commission fee (in the example, the guarantee was provided for 101 days): 25,000 AMD * 12/365*101 = 83,013.6 AMD.
The collection provides the Exporter an opportunity to receive the price of the product from the Importer against the documents submitted to the Bank.
In case of collection the Bank acts as an intermediary. In case of payments or acceptance by the Importer in favor of the Exporter, the Bank provides the Importer with the required documents.
The Bank may also carry out the remittance of the documentary collection in case of which the Exporter submits the appropriate documents to the Bank, which accepts and sends thereof in favor of the Beneficiary.
The Bank may render services of documentary collection in any currency and there are no limits on the minimum and maximum amount.
Commissions to be charged when executing the transaction, including the commission fees of intermediary banks, are charged in AMD by the Bank calculated at the exchange rate set by the RA CB for the given day.
The service is rendered in all the branches of the Bank, with the exception of “ROSSIA”, “ARARATYAN”, “NAIRI MC” branches.
Based on various consequences, additional documents and information may be required.
You have the right to communicate with the financial institution in the way you prefer, by mail or electronically. receiving information electronically is most convenient. It is available 24/7, is free from the risk of paper information loss and ensures privacy.