Հասցե՝ 0002, ք. Երևան
«ՀԱՅԷԿՈՆՈՄԲԱՆԿ» ԲԲԸ /այսուհետ` Բանկ/ հեռակա քվեարկությամբ արտահերթ  ժողովը տեղի է ունենալու 2024թ. հոկտեմբերի 25-ին: Քվեաթերթիկների վերադարձման ժամկետը սահմանվում է մինչև 2024թ. հոկտեմբերի 25-ը՝ ժամը 12:00-ն:
Բանկի հեռակա քվեարկությամբ արտահերթ ժողովին մասնակցելու իրավունք ունեցող բաժնետերերի ցուցակը կազմված է առ 2024թ. սեպտեմբերի 10-ը` ըստ բաժնետերերի ռեեստրի տվյալների:
1. «ՀԱՅԷԿՈՆՈՄԲԱՆԿ» ԲԲԸ բաժնետերերի հեռակա քվեարկությամբ արտահերթ ժողովի հաշվիչ հանձնաժողովի մասին:
2. «ՀԱՅԷԿՈՆՈՄԲԱՆԿ» ԲԲԸ նոր խմբագրությամբ Կանոնադրության հաստատում՝ «ՀԱՅԷԿՈՆՈՄԲԱՆԿ» ԲԲԸ բաժնետոմսերի 24-րդ թողարկման բաժանորդագրության արդյունքներով «ՀԱՅԷԿՈՆՈՄԲԱՆԿ» ԲԲԸ կանոնադրական կապիտալը 31,578,015,520 ՀՀ դրամ կազմելու վերաբերյալ:
1. «ՀԱՅԷԿՈՆՈՄԲԱՆԿ» ԲԲԸ Կանոնադրության նախագիծը
2. Բանկի բաժնետերերի հեռակա քվեարկությամբ արտահերթ ժողովի հաշվիչ հանձնաժողովի  մասին
Սույն ցանկով նախատեսվող տեղեկությունների և նյութերի հետ ժողովը նախապատրաստելու ընթացքում կարելի է ծանոթանալ բանկի Գլխավոր գրասենյակում և մասնաճյուղերում յուրաքանչյուր աշխատանքային օր: Նյութերը հասանելի են նաև ստորև ներկայացվող հղումով. https://aeb.am/media/bajneterer.pdf

Address: 0002, city of Yerevan
ARMECONOMBANK OJSC’s (hereinafter ’’the Bank’’) extraordinary in-absentia meeting voting will take place on 25 October  2024. The deadline for returning ballots is set until 12:00 od 25 October 2024.
The list of shareholders who have the right to participate in the meeting is drawn up by 02 December  2024 according to shareholder’s registry data.
The following questions are included in the Agenda of the Meeting:
1. On the Counting Committee of ARMECONOMBANK OJSC’s  Extraordinary in-absentia  Meeting of Shareholders.
2. Approval of ARMECONOMBANK OJSC Charter with a new edition on the confirmation of AMD 31,578,015,520  chartered capital by the results of subscription of the 24th issue of ARMECONOMBANK OJSC shares.
Information and materials to be presented to the Shareholders during the preparation of ARMECONOMBANK OJSC Extraordinary in-absentia Meeting.